Kompletní realizace osvětlení  nově otevřeného logistického areálu v Ostředku u dálnice  D1 ….

Přibližně 35km od Prahy, u dálnice D1,  vyrostlo moderní logistické centrum, které je navrženo podle nejvyšších standardů a certifikováno dle požadavků BREAM. Společnost ARISTELUX, ve spolupráci se společností Zumtobel Group, se podílela na kompletní dodávce osvětlení pro všechny čtyři haly a také pro areálové a veřejné osvětlení přilehlých prostor.  Použitá svítidla Zumtobel splňují nejvyšší možné nároky na spotřebu energie, životnost celé světelné soustavy a samozřejmě především na zrakové pohodlí zaměstanců, kteří zde denně pracují. V celém areálu je navržen taktéž řídící systém pro osvětlení a tím se opět bzásadně spoří elektrická energie a životnost.  U areálového osvětlení je zde realizován  řídící systém PARADOX, který nabízí nespočet možností pro komplexní řízení veškerých možných procesů od osvětlení, přes řízení parkovacích míst, kontrolu spotřeby energií apod…..zároveň nabízí nejvyšší možnou úrověň zabezpečení a v našem případě věechná svítidla komunikují bezdrátově. Vnitřní osvětlení v jednotlivých halách je řízeno pomocí systému od společnosti Zumtobel Group. V obou případech tyto systémy umožňují dálkovou a centralizovanou  správu, která správci areálu výrazně zjednoduší práci a ušetří mnoho času.

Hlavní osvětlení v jednotlivých skladových halách je povedeno pomocí nosného lištového systému Zumtobel Tecton,  do kterého jsou instalovány jak svítidla hlavního osvětlení, tak i svítidla nouzového osvětlení a další prvky inteligentního řízení osvětlení, resp. čidla denního osvítu, programovatelná pohybová čidla a další.

Nouzové osvětlení je provedeno též se svítidly od společnosti Zumtobel group a to v provedení s centrálním bateriovým systém (CBS). Tento inteligentní systém lze opět spravovat na dálku a centralizovaně a tím uspoří mnoho času při pravidelných povinných kontrolách funkčnosti jednotlivých svítidel nouzového osvětlení a vedení deníku z těchto kontrol.